Granīta bruģis un bruģēšana


granīta bruģis un plāksnes

Bruģis mēdz būt akmens, betona, klinkera, keramogranīta vai arī citu veidu.  Āra seguma ražošanā izmanto jaunākās tehnoloģijas. Mēs izskatīsim labāko akmens bruģa veidu, tieši jums.

Akmens bruģa ražošana izplatīta visā pasaulē, kur sastopams kāds no akmens veidiem. Senajos laikos akmens bruģis bija vienīgais materiāls, no kura bija iespējams uztaisīt ceļus. Siltākajās valstās izmantoja marmora, bazalta, granīta, porfidi bruģi. Pastāv iespēja izmantot arī lielāka izmēra akmens gabalus, kuri vairāk līdzīgi akmens seguma plāksnēm. Marmora bruģis nebūtu piemērots valstīm ar zemākām temperatūram, jo marmors uzsūc ūdeni un kad temperatūra krīt zem 0 C grādiem, tad marmorā var rasties plaisas, kuras arī sabojā akmeni. Līdz ar to pats izplatītākais akmens bruģis būtu granīta bruģis. Kā mēs redzam, parsvarā visi vecpilētas laukumi un ielas nobruģēti ar granīta bruģi, kurš saglabājās līdz mūsu dienām un kalpos vēl un vēl. Betona bruģis ir lētāks nekā granīta bruģakmens, bet parēķinot kalpošanas laiku un sadalot to uz bruģa cenu, mēs redzēsim, ka granīts ir lētāks nekā betona bruģakmens. Tautā runā “skops maksā divreiz”. Granīts ir ciets materiāls ar plašu krāsu gammu un katrs saimnieks var atrast sev miļāko krāsu.  Granīta bruģakmens krāsas: pelēks, tumši pelēks (melns), sarkans (brūns), balts, dzeltens un citas krāsas. Kad saimniekam jāizvelas granīta bruģakmeni, tad krāsa nebūtu viens no parametriem, kuri nosaka bruģa izveli. Jāpievērš uzmanība pielietošanas mērķim un virsmas meteriālam uz kā tiks likts bruģakmens.  Granīta bruģakmens apstrādes veidi: šķelts (kalts, skaldīts), šķelts un zāģēts, dedzināts un šķelts, dedzināts un zāģēts. Bruģim augšējā virsma un malas var atšķirties pēc apstrādes veida, līdz ar to atkarīgs cik gluda būs seguma virsma un cik lielas būs šuves starp akmens klučiem. Granīta bruģa cena atkarīga no apstrādes veida, krāsas, izmēra, daudzuma un laika, kad nepieciešams akmens bruģis. Mūsu uzņēmums darbojas vairākus gadus, kopš 2008. gada, ar akmens bruģa tirdzniecību, piegādi un bruģēšanu. Apmeklējam pasaules limeņa izstādes, lai uzkrātu pieredzi šajā jomā un piedāvātu mūsu klientiem labākus, lētākus, ātrākus variantus. Šo darbu vieglāk izpildīt, kad Rīgā mēs piedāvājam vairākus granīta bruģa veidus mūsu noliktavā. Mūsu noliktavā pieejami dažāda izmēra granīta bruģakmeņi: 10x10x10 cm (100x100x100 mm), 10x10x5 cm (100x100x50 mm), 5x5x5 cm (50x50x50 mm), 8x8x8 cm (80x80x80 mm), 10x10x8 cm (100x100x80 mm), 15x15x15cm (150x150x150 mm), 8x8x15 cm (80x80x150 mm), kā ari citi izmēri.

Granīta bruģēšanas darbi.

Pastāv saimnieki, kuri paši gatavi veikt bruģēšanas darbus. Tas protams, atkarīgs no cilvēka un viņa pieredzes. Pirms pieņemt šo lēmumu, jāsaprot, ka gadījumā, ja bruģēšanas darbs būs padarīts nekvalitatīvi, tad būs jāmaksā ne tikai par granīta bruģa ieklāšanu, bet arī noņemšanu un bruģēšanu no jauna. Pie mums bija gadījumi, kad granīta bruģi pirka saimnieks ar dēlu un brīvdienās abi kopā bruģēja savā privātmājas teritorijā.

Kad bruģēšanas laukums ir liels un ir šaubas, ka ar saviem spēkiem darbs būs paveikts, labāk uzaicināt bruģētājus, kuri pārzina savu darbu un nobruģēs teritoriju ātri un kvalitatīvi.

Līdz ar to, ka granīta bruģis var būt šķelts (nelīdzens) un zāģēts- dedzināts (līdzens), tad arī no tā ir atkarīgs bruģēšanas ātrums (m2/dienā), izcenojums (m2/eur) un paņēmieni, kā notiek bruģēšanas darbi.

 

Vairāk informācijas: kontakti.